... idąc za cytatem "czy naprawdę muszę bić pianę"


Skoro napisałem, że się ustosunkuję, to i robię #meetoo, choć rozsądek podpowiada by się z koniem nie kopać.


Szanowny Panie prof.Tarantoga.


Pan profesor pod moją notką w komentarzu napisał, że mógłby nieco wiedzy włożyć, natychmiast, nie zwlekając, konto blogerskie mu udostępniłem.

"prof.Tarantoga, piątek, 29 września 2023, 13:48:38

Ach, ten regulamin. Dzień dobry wszystkim. :) Właśnie się zarejestrowałem. Chciałbym napisać trochę artykułów, pomagających dokonać możliwie łatwej migracji na Linuksa. Czy naprawdę muszę bić pianę, klepiąc pięćdziesiąt komentarzy, aby uzyskać prawo do bloga?"

Ba, napisałem również do Pana profesora, w nadziei na nowe spojrzenie:
"Witam,
... Chodzi o szersze spojrzenie głodnym wzrokiem na Neon...
Neonowi jest potrzebne szersze, inne, zewnętrzne spojrzenie, niestety chętnych do pogadania brak, do narzekania tradycyjnie wielu....
Nie wiem jak dawno Pan "przy Neonie", ale czy ma Pan jakieś zadnie na temat choćby jego wizerunku. Jeśli tak i zechce je Pan przedstawić, to zapraszam.
Proszę wybrać formę kontaktu, choć w tym wypadku wydaje się, ze głosowy byłby najodpowiedniejszy."

W odpowiedzi, której z powodu prywatności korespondencji nie mogę zamieścić, otrzymałem informację, że preferowaną formą kontaktu, byłby kontakt pisemny.
Niestety Jan napisze, Janek mu kiedyś odpisze, oczywiście jak znajdzie czas. Tak to nie działa, projektując, programując, należy czasem długie godziny... przegadać. 

Wspominam o tym w kontekście uwag Pana profesora, odnośnie działania Neonu.


"Nie będę też ukrywał niezadowolenia z Administracji." Przyjrzyjmy się bliżej na pozycjonowanie notek Pana profesora:

https://tarantoga.neon24.org/post/173502,linux-mroczne-widmo

dżon, prof.Tarantoga, Pozycjonowanie notki na 1, 2023-09-30 19:19:51

https://tarantoga.neon24.org/post/173546,linux-labirynt-fauna
Ryszard Opara, prof.Tarantoga, Pozycjonowanie notki na 2, 2023-10-05 07:52:24

https://tarantoga.neon24.org/post/173740,linux-pobieranie-i-nagrywanie-nosnika
Miarka, prof.Tarantoga, Pozycjonowanie notki na 4, 2023-10-17 18:11:25

https://tarantoga.neon24.org/post/174129,linuks-w-windows-virtualbox
dżon, prof.Tarantoga, Pozycjonowanie notki na 4, 2023-11-15 17:57:26

Notek było 10, cztery z nich były pozycjonowane, przy czym ja byłem tym, piereszwym.


Niestety, za poczytność, zrozumienie ich, za oceny, za udziała w dyskusjach w nich, administracja już nie odpowiada.


Pomijam już fakt, że Pan profesor jak dzieciak się zachowuje, bo rasowy bloger by tak nie postąpił, czyli nie żaliłby się, obarczając winą wszystkich innych za brak zrozumienia jego przekazu. Może sam przekaz był niewłaściwy?

Pan profesor napisał "Bezsensowny sposób zamieszczania komentarzy..." ale jak zaproponowałem mu:

"Jakby co to, @prof.Tarantoga czwartek, 16 listopada 2023, 17:19:32
może Pan numer anydeska zapuscić na PW, Pan wie, że jest to bezpieczne, sprawdzimy i komentarze."

to w odpowiedzi otrzymałem:

"Bez paniki. :) @dżon czwartek, 16 listopada 2023, 17:31:12
Jak widać, rzecz dotyczy tylko niektórych wątków. Owszem, przyczyną może być moja przeglądarka, którą też mocno trzymam za twarz, ale na razie, nie chcę tego zmieniać.
Chciałem tylko poinformować, że jeśli nie odpowiadam, to nie dlatego, że kogoś ignoruję."

Czyli dopuszczam, że coś może nie działać, ale jak chcę pomóc i zweryfikować owo "nie działanie", to wtedy już nie, nie trzeba, czyli albo nie działa, albo ma być napisane, że nie działa. Chłyt, by powiedzieć, ale nic nie powiedziać, a by powiedziane zostało.

Pan profesor mówi o "Trwa też jakaś dziwna walka buldogów pod dywanem", ale nie mówi niczego konkretnego, czyli nic nie mówi, to znaczy mówi, ale tak by niczego nie powiedzieć, ale by powiedziane zostało.

Idąc dalej "Neon24 świeci bielą i czerwienią flag, ale jest tak pełen fałszu, hipokryzji, skrajnego egoizmu i pospolitej głupoty. Tak oporny i niereformowalny, że na dobre odechciało mi się nawet tu zaglądać."

Panie profesorze tyle opinii, ilu ludzi, jaka dyskusja będzie, to zależy od kondycji dyskutujących, śmiem twierdzić, że Pan kroku nie jest w stanie dotrzymać. Bo widzi Pan, niezależnie jaką adwesarz ma opinię, zwłaszcza inną od pańskiej, należy ją szanować. Pan mówi, że Neon jest "niereformowalny", co konkretnie ma Pan na myśli? Jak chciałby go Pan zreformować? Bo chyba nie to, by był taki jaki Pan sobie tego życzy, co Pan Microsoft reprezentuje, jedyne właściwe stanowisko?
Pan jako profesor winien wiedzieć jak należy prowadzić dyskusję, jeśli nie to powinien pan z tytułu zrezygnować.

I na prawie koniec, Neon jest forum dyskusyjnym, nikt nikomu, niczego nie nakazuje, jak już Pan dorośnie i zrozumie, że każdy może mieć własne zdanie, że z jednym da się usiąść do dyskusji, z innym nie...... może i zrozumie Pan, że to co Pan napisał dziś nie nadaje się do żadnego pozycjonowania.

Pan wiedząc, że była Panu proponowana współpraca by polepszyć stan Neonu, zwyczajnie jej nie przyjął na klatę, teraz Pan marudzi.


---
zakompleksiony@dżon
... tu nawiasem, daje się Pan poznać, jako niezakompleksiny, niemniej niezrozumiały...

Moja prywatna opinia na temat pańskich wywodów o Linuxie jest fatalna. Pełno jest forów, dla windowsiarzy i linuxiarzy, pełno jast tam materiałów, Pan zamiast przyblizyć innym łatwość używania alternatyw, odalił ją, mam tylko nadzieję, że nieświadomie.

ps.
Artykuł Richard Matthew Stallman... był o zjawisku zauważonym w latach 70, Pan ze mną chciał o wyższości tego czy innego Linuxa i o jego forkach dyskutować, Pan może, ja nie muszę.