... winni są oni, kosmici są nawet winni... niestety, nikt nie wskazuje siebie na wzajem.


Dyskusja wywołana w notceZ rodzicami zebranie w trybie pilnym...wielu obnażyła.

Notka napisana była po powrocie z zebrania, a które wywołane było "złym zachowaniem naszych pociech w szkole". Na owym zebraniu, wypowiadając zdanie, że "to my jesteśmy odpowiedzialni za nasze dzieci" było nie do przyjęcia. Choć prawdziwe, nie do przyjęcia było z powodu "wskazania winnego". Jako, że nikt nie chce być wskazywany, na zebraniu, każdy głowę spuścił, spokojnie czekając końca zebrania, tak by sobie własnego, świętego spokoju nie burzyć. Co jakiś czas dociera informacja, że zaistniało jakieś zdarzenie, którego skutki tragiczne były. Cóż gdzieś zaistniało, nic nam do tego.

Dlaczego do tego wracam? Na samym, odfajkowanym zebraniu, każdy głowę w dół, pod notką, żywsza dyskusja była.

Wskazywano na młodocianych przestępców, wskazywano, że należy "za mordę bandytów", wskazywano ADHD, wskazywano że to państwo winne jest rozpadu rodziny...
... nie wskazano, z nielicznymi wyjątkami, na... siebie.

Niemniej dlaczego do tematu wracać?

Ano dlatego, że niedawno odbyły się wybory, tu również wskazywano, czarci pomiot, Żydów, masonów, okągłostołowców... wszystkich wskazywano, nie wskazywano, z nielicznymi wyjątkami na... siebie.

Kiepska ta kondycja narodowa. Bo kim są dziś tak wyborcy jak i wybierani? Czyż nie dziećmi dzisiejszych 60-70-80 latków? Kim będą jutro? czyż nie dzisiejszych 30-40 latków.

Ja sądzę, że w szkole nie ma problemu z dziećmi, jest problem z ich rodzicami i nauczycielami, podobnie sądzę, że dziś problemu nie ma, tak z wybieranymi, jak i wyborcami, jest problem z nami, bo to my ich uformowaliśmy. My, rodzice, babcie, wujowie i ciotki.

By tę niekompetencję (która jak widać jest zrozumiała, choć dokucza) przykryć, wielu szuka obcego winnego. Ten obcy to wpomniany Żyd, mason, pomiot, Kościół Katolicki, układy lokalne, układy globalne. Nie przeczę, że tak nie jest. Twierdzę jednak, że każdy, do którego mamy pretensje, każdy, który według nas jest winien tego stanu, to... moja, Twoja, Jego krew. I bez osobistej, świadomej lub nie świadomej zgody każdego z nas, istnieć by nie mogło.
Ta zgoda, to przyzwolenie ma swoje powody. Ciężko jest jednak je na własne barki włożyć. Lepiej jak wróg będzie obcy. Przyznać się do tego, że to właśnie my jesteśmy tu katalizatorem, wydaje się być niemożliwym.

Podobnie jak narzekania, że mąż, chłopak, żonę, dziewczynę zdradza. A feeee. Ale z kim się tak wszyscy zdradzają? Czy to czasem mężowie, chłopcy, nie zdradzają własnych żon i dziewczyn z innymi żonami i dziewczynami. Czy żona, dziewczyna, nie zdradza męża i chłopaka, z innymi mężami i chłopakami? Taka to eureka?

Pisałem również o tym, że jeśli już pojawi się jakakolwiek koncepcja, przemyślenia w temacie naprawy tego stanu rzeczy, natychmiast jest torpedowana, zamilczana. Jak ktoś jasno wyłoży, że to nie gdzieś wina leży, tylko w nas, to popełnia czyn haniebny. Nikt nawet nie spyta, o cel, nikt nie podyskutuje, nie powie z tym się zgadzam, tamto widzę inaczej, jest tylko jedno, stale obecne... upierto...lić inicjatywę. Czy nie dlatego, że obnaża każdego z osobna?

Pewnie są działania mające na celu do zmian nie dopuścić, patrząc jednak na 8 mld. ludzi, trudno nie przyjąć założenia, że tych co stan gry chcą utrzymać jest mało, znacznie więcej jest tych, co do tego dopuszczają. Można zauważyć, że nie należy się garstką przejmować, należy poszukać metody, by garstka więcej nie mogła. Niestety nie zrobimy tego gapiąc się, udając, że problemu w nas nie ma. Że ci ze świecznika, to nie nasza krew. Pojawiają się również głosy, że ktoś kiedyś przyjdzie i za nas problem rozwiąże. Na pytanie dlaczego miałby to robić, odpowiedzią jest cisza.


Kiepska ta kondycja. Nikt nie przyjdzie, nikt nie wybawi, nikt porządku nie zrobi, winni zawsze byliśmy, jesteśmy, będziemy, my... to nasza krew.

---
niemądry mądry, nijaki @dżon
... kukiełki są nijakie, widownia jest nijaka... niemniej, to nasza krew.


"To moją krwią zadrukowane krzyczą co dzień rano stosy gazet
Nagłówkami barwionymi krwią
Moją krew wykrztusił z gardła spiker
Na ekranie liczę ślady mojej krwi
Moją krwią moją krwią
Leciutko podchmielone damy delikatnie przechylają szkło
Na rautach w ambasadach
Tak to moja krew
To moją krwią podpisywano wojnę miłość
Rozejm pokój wyrok układ czek na śmierć
Moja krew"