Jeżeli nie potrafisz czegoś prosto wyjaśnić - to znaczy, że niewystarczająco to rozumiesz


Znalezione w Internecie, z kategorii tych nie istotnych.

"Nie można sobie w dyskusji wybierać tego co by się chciało rozważać, a pomijać jakich elementów wypowiedzi interlokutora niewygodnych które są uzasadnieniem czy podkreśleniem jakiego aspektu jego wypowiedzi"... "To Pan nie rozumie... Nie każdy spór jest dyskusją"... "Pozostaje tylko ustalić, kto będzie ustalał, który jest"... i dlaczego akurat tak ustalić i dlaczego ten ma ustalać?

Charlie Hebdo - francuski tygodnik satyryczny wydawany w Paryżu, ukazujący się co środę. Bogato ilustrowany, publikuje reportaże na temat sekt, lewicy, prawicy, katolicyzmu, islamu, judaizmu, polityki, kultury.

Neon24 - polski dziennik internetowy, nazywany Forum Wszystkich Polaków, ostatni Mohikanin wśród forów Internetowych, równie bogato ilustrowany.

W redakcji Charlie Hebdo, bombę podłożono, ta tragicznie wybuchła siejąc śmierć, na Neonie jak na razie nie..., tygodnik Charlie Hebdo nie rezygnował z kontrowersyjnych publikacji, Neon24 również.

"Ludzie, którzy tracą czas, czekając aż zaistnieją najbardziej sprzyjające warunki, nigdy nic nie zdziałają".
Mark Fisher

"Jeżeli nie potrafisz czegoś prosto wyjaśnić - to znaczy, że niewystarczająco to rozumiesz".
 Albert Einstein

"To, co powstrzymuje ludzi, to nie jakość ich pomysłów, tylko brak wiary w siebie".
Russell Simmons

„Intelektualista to człowiek mówiący zawile o rzeczach prostych; artysta – to człowieka mówiący prosto o rzeczach zawiłych”.
Charles Bukowski

---
@baran dżon, niepoważnie,
ale jakby kto chciał poczytać to może... jeszcze.https://wps-neon24-pl.neon24.org/post/173768,polak-nie-rozumie-jaka-krzywde-wyrzadzil-mu-kosciol-i-jpii
i jakby co to podpieram sie prawem cytatu "Prawo cytatu jest potocznym określeniem wyjątku w prawie autorskim, które pozwala na wykorzystanie niewielkich fragmentów cudzej twórczości we własnych utworach bez konieczności uzyskania zgody twórcy".