Ta witryna jest nieosiągalna.


Od jakiegoś czasu, czytam, że komuś coś się nie zamieściło bo jakiś błąd powstał, mniej więcej wyglada to tak:


A od mniej więcej miesiąca widzę co jakiś czas taki ekran na Neonie, dziś to już było nie co jakiś czas tylko przez blisko godzinę mocowałem się aby zawartość wyświetlić. Po VPN-ie dało się, po ustawieniach w operze DNS-ów na CloudFlare, lub bez tych ustawień się nie dało nic wyświetlić.

Ano idą wybory.

Wszyscy pamietają ostatnie blokady wielu domen, w tym naszych. Powstały różne materiały na ten temat, między innymi strona, która zawierała informacje jak sobie poradzić z problemami:
https://ziom.top
Od jakiegoś czasu nie działa, albo autor ją usunął (nieładnie), albo usunęli ją autorowi (podle), albo usunęli autora strony (i co im kto zrobi?).

Zaznaczam, Neon problemów nie ma, jest poprawnie skonfigurowany. Problemy wynikają z niezależnych od nas kombinacji.

Co ja robię?
Używam VPN-a, za którego płacę, będąc podłaczonym do sieci po VPN-ie, żadnych problemów nie zauważyłem.
Jak wyłączę VPN-a i używam ustawień standardowych, co jakiś czas widzę powyższy ekran. Trwa to czasem minutę, czasem pięć, czasem dłużej. Po jakimś czasie sytuacja wraca do normy.

Podobnie jest jak używam bez VPN-a ustawień przeglądarki z włączoną w przeglądarce funkcją "Używaj funkcji DNS-over-HTTPS zamiast systemowych ustawień DNS".


W trakcie zmiany ustawień ta te co na powyższym zdjęciu komputer stracił kontakt z Internetem. Co oznacza, że ktoś majstruje przy Operze, lub, że to co ustawiam jak na zdjęciu nie działa, czyli, bład Opery, lub jednak ktoś majstruje. Innych przeglądarek nie sprawdzałem.

Jak wyżej wspomniałem, używając VPN, nie mam żadnych problemów.

Jak inaczej ustawić DNS-y, bo w tym przeglądarkowym już nie ufam?

Albo używać tego, czyli bezpłatnego VPN-a tu przykład z Opery:


aby takie było:


należy pamietać że aby to właczyć należy w ustawieniach Opery wykonać to:Można też inaczej, zmieniając DNS-y w ustawieniach karty sieciowej z której korzystamy:

Windowsy, bo ich to dotyczy po kolei szukamy:

Panel sterowania\Sieć i Internet\Połączenia sieciowe
lub po kolei
Panel sterowania, nastepnie Sieć i Internet kolejno Centrum sieci i udostępniania aż trafimy na Zmień ustawienia karty sieciowej

Widok jest albo taki:


albo taki:


Wstawiając zdjęcia znów straciłem łączność, tym razem na ustawieniach standardowych.

Tu wybieramy swoją używaną kartę sieciową (tę bez czerwonego krzyżyka), albo Wi-Fi, albo jak ktoś jest kablem podłaczony, to Ethernet, lub Ethernet 1...
i na tej karcie klikamy prawym klawiszem myszy, powinno pokazać się coś takiego:


kolejno zaznaczamy (TCP/IPv4),  wybieramy Właściwości i mamy to:


ustawiamy jak wyżej, klikamy OK, Zamknij, sprawdzamy czy Internet działa.
Jeśli nie sprawdzamy ponownie, zawsze można wrócić do ustawień standardowych zaznaczając Uzyskaj adres serwera DNS automatycznie.

Ważne, istotne.
Nie istnieje żaden automatyczny mechanizm do naprawy. To co majkrosoftowi podpowiadają, że kliknij tu albo tam i że to spowoduje, że się naprawi, to nieprawda. Ja takie myki zawsze pomijam i usiłuje ustawić to co zamierzyłem od nowa, gdyż zwyczajnie mogłem się pomylić.

Dlaczego wybrałem takie a nie inne DNS-y? Bo tak, jeden to CloudFlare szybki, drugi rezerwowy szwajcarski Quad9. Więcej tu:
https://avlab.pl/polecane-serwery-dns-najszybsze-najbardziej-bezpieczne/

---
Jakby co to "wysłannikiem przyszłości", znanym jako Kevin Costner (tu podziw dla tłumacza, okazuję), czyli mailem będziemy informować co i jak. Osoby które konto założyły na wirtualnego maila winny sobie na faktycznego, odbieralnego wymienić w ustawieniach, żeby nie było.