Dlaczego płaskoziemcy są zazwyczaj grzeczni a ich oponenci im wymyślają?

My mówimy tylko, że nie wiemy, nie mówimy że wiemy, zadajemy pytania, czasem bardzo niewygodne.

Czego się boimy, czym jest aktualna nauka, czym była 50 lub 100 lat temu? Czyż nie wynikiem ustaleń grupy uzurpatorów. W filmie Greystoke: Legenda Tarzana, władcy małp w całej okazałości Królewskie Towarzystwo zostało ukazane. Ich interesy, brak polotu, błyskotliwości. Te wszelkie tak zwane instytuty naukowe, organizacje uczelniane przesiąknięte są zwykłymi urzędnikami chcącymi utrzymać istniejący status quo, bo im z tym wygodnie.

Niedawno oficjalne stanowisko naukowe mówiło że Grenlandia nie jest jedną wyspą. Obejrzałem ostatnio film Walka z lodem, w którym Duński kapitan Ejnar Mikkelsen w 1909 roku wyrusza na polarną ekspedycję, by udowodnić, że Grenlandia jednak jest jedną wyspą, do której nie ma praw USA. Cóż się okazało, miał rację a tak zwane oficjalne stanowisko nauki, znów zmieniło zdanie.

W Londynie na wydarzeniu zorganizowanym przez TEDx a poświęconemu kwestionowaniu istniejących dogmatów Rupert Sheldrake wygłosił wykład, który następnie został ocenzurowany i usunięty. Anonimowa Rada Naukowa TED postawiła zarzuty w związku z wykładem na temat stosunku nauki do występowania świadomości u zwierząt oraz do odchyleń przy pomiarach prędkości światła. Ignorując liczne publikacje RS zarzucono mu powoływanie się na rzekomo nieistniejące dowody dotyczące jego hipotez.
https://blog.ted.com/open-for-discussion-graham-hancock-and-rupert-sheldrake/
I nawet jeśli facet się myli to czego się „oficjalne stanowiska naukowe” boją, bo mając za sobą pełnię wiedzy bać się nie powinny, powinny wykazać błąd w myśleniu. To właśnie takie ich stanowisko powoduje, że pytania stawiana są coraz częściej. Zwłaszcza w świecie w którym przepływ informacji jest niemal natychmiastowy.



Proszę zwrócić baczną uwagę na słowa od 9:45 do 12:15. Facet pogrzebał oficjalne stanowisko nauki. Tylko czy my o tym wiemy, powołując się często na obowiązująca naukę. Czy ktoś to sprawdza? Kilku panów ubranych w naukowe purpurowe płaszcze z dużym gronostajowym kołnierzem i gronostajowymi wyłogami na mankietach ustala sobie stałe.
Dr Rupert Sheldrake, biolog oraz autor ponad 80 artykułów naukowych i 10 książek, jest znany na całym świecie krytykiem "systemu wierzeń" współczesnej nauki, które przybrały jego zdaniem cechy dogmatów. Trzonem dociekań  jest dziesięć głównych doktryn materializmu. Sheldrake podejmuje się analizy tych założeń zarówno z perspektywy historycznej, jak i dostępnych badań naukowych. Zamiast automatycznie akceptować światopogląd obowiązujący w świecie akademickim, przyjmuje postawę naukową i zamienia dogmatyczne stwierdzenia w pytania: czy rzeczywistość jest wyłącznie materialna, czy natura funkcjonuje bezcelowo, czy świadomość jest tylko przejawem aktywności mózgu? Odpowiedzi mają pokazać, co tak naprawdę nauka wie, a czego nie wie. Duch swobodnego dociekania regularnie wyzwala naukowe myślenie z narzuconych ograniczeń. Dzięki swoim śmiałym hipotezom i prowadzonym pracom badawczym, Dr Rupert Sheldrake jest jednym z tych pionierów, którzy pokazują nowe kierunki oraz kładą podwaliny pod przyszłe badania naukowe.

źródło opisu: Wydawnictwo Manendra.

Duńskich kapitanów jest niewielu, naukowych urzędników odzianych w gronostaje całkiem sporo.