Już działa choć wyłączona jest do czasu całkowitego uruchomienia możliwość logowania się.

Neon…. obowiązujący link po zmianach https://neon24.org

Decyzją właściciela wszystkie blokady blogerskie dotyczące użytkowników zostaną usunięte. Aktywne pozostaną tylko blokady założone przez administratorów. Każdy będzie sobie mógł zablokować kogo tylko chce już w nowym wydaniu.

  1. Tylko tu możesz założyć sobie konto i bez jakiejkolwiek weryfikacji napisać to na co masz ochotę.
  2. Jeśli Twój komentarz lub notka zostanie sprzeniewierzony/na, to był do tego stosowny powód.
  3. Tylko tu możesz się odwołać od takiej decyzji i otrzymasz w miarę wolnego czasu odpowiedź. Podobnie było na różnych interiach?
  4. Każda notka ma unikatowy kolejny numer, wystarczy wejść we wszystkie notki i tam sobie zobaczyć, że następują jedna po drugiej. I jeśli jest usunięta to jest napisane, że jest usunięta, ale nie wyparowała. Dzięki temu nie zginą komentarze które pod nią były zamieszczone.
  5. Każdy komentarz jak notkę wyżej opisaną można sprawdzić.
  6. Każdy komentator ma swoją stronę (wystarczy kliknąć na siebie), a w niej swoje komentarze kolejno w latach. Jeśli komentator w blogera się przemieni, wszelkie dane w ślad za nim pójdą.
  7. Jeśli dostaniesz bana to protestuj. Możesz to zrobić tylko raz. Administrator banujący może ci odpowiedzieć.
  8. Jeśli bloger Cię zablokuje to jego sprawa. Ale i bloger winien napisać dlaczego uczynił to co uczynił. Tu protestować nie można. Pogadaj z blogerem.

Podsumowując, nikt nie ma żadnego wpływu na pracę skryptu po za zdrowym rozsądkiem. Czy ktoś ma wpływ na użytkowników? Nie wiem, Ich pytajcie. Ważne, że nic na Neonie nie ginie, może być usunięte a i tak będzie widoczne, tyle że wraz z informacją, że zostało usunięte z takiego to a takiego powodu. No bajka, nieprawdaż?

Działanie skryptu:

  1. Konto założyć może każdy. Należy zweryfikować adres email i konto jest aktywne.
  2. Jeśli właściciel konta nie jest aktywny to po co zakładał konto? W czasie przewidzianym w regulaminie konto zostaje zablokowane.
  3. Oceniać można będzie po napisaniu pewnej liczby komentarzy (zapis w regulaminie). Ma to na celu eliminację osób zakładających konto/konta tylko po to aby oceniać notki lub komentarze.
  4. Jak zostać blogerem pojawi się w regulaminie. Mniej więcej: komentator sam nadaje sobie nazwę bloga (różną od innych). Po spełnieniu regulaminowych warunków może poprosić administrację o zmianę statusu na bloger (w ustawieniach swojego konta). Administrator dyżurny akceptuje lub pozostawia podjęcie decyzji kolejnemu administratorowi. Akceptując konto blogerskie wiadomo będzie kto i kiedy podjął taką decyzję. Rola administratora ogranicza się do akceptacji, rola użytkownika o wnioskowanie. Prościej się nie da.
  5. Administrator może nałożyć tylko i wyłącznie bana czasowego ( z możliwością wnioskowania permanentnego, tę decyzję podejmuje Właściciel lub Prezes).
  6. Administrator może: notkę do lochu, usunąć notkę bo ma powód, usunąć notkę bo rozpatruje zgłoszone nadużycie, podobnie jest z komentarzami. Może nadać bana czasowego. Może podważyć decyzję blogera o zablokowaniu innego użytkownika. Każda czynność wymaga wyjaśnienia dlaczego.
  7. Każdą czynność administratora użytkownik którego ona dotyczy może tylko jeden raz oprotestować. Na protest może odpowiedzieć tylko administrator który dopuścił się owego występku. Każdy protest i odpowiedź będą widoczne w zakładce protesty. Celem jest eliminacja niedomówień, że ktoś komuś coś skrycie….
  8. Bloger na swoi blogu może usunąć komentarz innego użytkownika, w tym administratora (podejmując dyskusję, jest tylko blogerem). Administrator ma nadal kontakt z blogerem jako administrator. Do tego służy funkcja ostrzeżenie (nic nie powoduje oprócz zwrócenia uwagi, że administrator widzi działania blogera). Ostrzeżenia są również widoczne publicznie.
  9. Bloger może zablokować użytkownika podając powód blokady. Cel - eliminacja blokuję bo blokuję lub bo lubię sobie poblokować.
  10. Decyzje blogera może podważyć administrator, usuwając blokadę. Musi napisać dlaczego nie zgadza się z decyzją blogera.
  11. Tylko administrator który usuwa pozycję (notka, komentarz, ban) może ją przywrócić. Cel - nie wchodzenie sobie w kompetencja.
  12. Administrator nie będący na dyżurze traci uprawnienia administracyjne. Tylko administrator mający dyżur jest administratorem. Prócz niego jest jeszcze Właściciel i Prezes Fundacji.
  13. Zdjęcie. Jeśli użytkownik dodał zdjęcie a administrator chce wypromować notkę, sprawdza (wg swojego uznania) czy wstawione zdjęcie jest względnie dobrej jakości lub czy nie naraża portalu na nieprzyjemności (robi to jak potrafi, raz lepiej raz gorzej, nie można wymagać dogłębnej wiedzy od administratorów na temat praw autorskich). Jeśli jest poprawne nic nie musi robić – wystarczy wypromować notkę. Ma również możliwość dodać „od siebie” zdjęcie. Wtedy zdjęcie użytkownika jest „zapominane” i obowiązuje zdjęcie wstawione przez administratora. Jeśli użytkownik zdjęcia nie wstawił, wypromowanie notki jest możliwe tylko po wstawieniu zdjęcia administracyjnego.

Z nowości:

  1. Konta z niezweryfikowanym adresem email zostaną usunięte.
  2. Właściciele kont z wirtualnym adres email, będą musieli podać adres właściwy. Nie jest to problem, wystarczy założyć sobie takie konto na potrzeby blogowania, nie łączyć go ze sprawami osobistymi. Administracja życzy sobie mieć kontakt z użytkownikami, choćby z powodów blokowania domen, aby przekazać ważne informacje. W swoim czasie zostanie przez pocztę wewnętrzną rozesłana informacja do takich osób.
  3. Konta założone po 2021.11 będą weryfikowane pod kątem wspólnego właściciela. Jeśli takie zostaną wykryte zostaną zablokowane do wyjaśnienia.
  4. Konta nieaktywne (nie posiadające żadnych komentarzy) zostaną zablokowane.
  5. Konta nie aktywne przez pewien okres czyli konta na które nikt się nie loguje (zapis będzie w regulaminie) zostaną zablokowane. W jakim celu konto zostało założone?

Konto zablokowane nie pozwala na oceny, komentowanie. Pozwala jedynie na wysłanie prośby o odblokowanie.

Wszystko jak na dłoni. Widomo kto, komu i dlaczego.. jeśli ktoś ma żal zawsze może rękawicą rzucić.

Bardzo się zmieniło bezpieczeństwo dopisywania nowej notki. O tym pojawi się film z przykładem nanoszenia notki. W zasadzie nie ma możliwości aby coś zginęło. Nawet jak wyłączymy lub wyłączy się nam komputer w trakcie jej pisania, pisana notka zostanie przywrócona. Więcej w filmie.

Pokaże się wiele notek o statusie Usunięte – czyli usunięte przez użytkownika. Wierzyć mi się nie chce, że bloger będący w pełni władz umysłowych napisał, następnie usunął. Tak mogło by być w przypadku co którejś notki. Ale nie napisano 350 usunięto 300. W przypadku aktywnych blogerów, jeśli ich życzeniem będzie przywrócić je do życia, będzie można to zrobić bez specjalnego wysiłku, wystarczy zgłosić taką chęć.

Informacje o rozbudowie skryptu będą znajdowały się tylko w panelu administracyjnym, koniec z publicznym wzajemnym wymądrzaniem się. Front jest od notek i komentarzy.

W planie (bliskim) wysyłanie informacji o notce na dowolny email, drukowanie notki do pdfa. Subskrypcja konta użytkownika już działa, ale samo wysyłanie musi chwilę poczekać.

Kiedy otwieramy? Przełom tygodnia. Pojawi się odpowiednia informacja.