krótko i na temat

Link do neon24.org


Dyżury
Dyżury są ustalane tak jak dotychczas. Każdego dnia dyżuruje wyznaczony administrator, dodatkowo Właściciel portalu i Prezes Fundacji. 
Administrator dyżurny może poprosić innego administratora o „podyżurowanie”. Ustala z nim możliwości i zaprasza go na swój dyżur. Funkcja dostępna jest dla administratora dyżurującego w danym dniu.
Administrator nie będący na dyżurze nie posiada funkcji administracyjnych tylko blogerskie. Rozwiązuje to kwestie kompetencji i różnicy zdań dotyczących kto, kogo i jak ma pozycjonować czy banować.
Na czas „ważny” Prezes może wyłączyć funkcjonalność dyżurów. Wtedy dyżurują wszyscy administratorzy.

Administracja – kompetencje
Nadrzędne uprawnienia posiada Właściciel portalu, Prezes Fundacji oraz programiści. Mogą wycofać każdy ban, każde usunięcie notki lub komentarza, każde wrzucenie notki do lochu będące działaniem administratorów.
Tylko administrator który usuwa, przenosi notkę do lochu, usuwa komentarz lub blokuje użytkownika  ma możliwość tę sytuacje odwrócić. Inny administrator nie może tego zrobić.
Administrator może nadać tylko bana czasowego na 7, 14 lub 30 dni. Po nadaniu bana czasowego nie można nadać użytkownikowi żadnego innego bana (wyjątek stanowi ban permanentny nałożony przez Właściciela portalu lub Prezesa Fundacji) dopóki trwa jego ważność (czyli nie ma że najpierw go powiesili, potem utopili, następnie przypalali a na końcu zakopali).
Funkcja spamer działa w tylko w komentarzach: jeśli dotyczy komentatora to traci całkowicie możliwość komentowania, jeśli blogera ma możliwość komentowania tylko na swoim blogu.
Administrator może być blokowany na poszczególnych blogach (jest tak blogerem jak i komentatorem). Musi mieć jednak narzędzie wobec blogera lub komentatora. Powstała funkcja wysłanie ostrzeżenia. Nic nie powoduje po za ostrzeżeniem. Ostrzeżenia są widoczne w zakładce ostrzeżenia. Ostrzeżenia można będzie rozbudować o np. ban po określonej liczbie ostrzeżeń.
W zakładce dyżury są dane statystyczne co, kto, komu i kiedy zablokował. Dodatkowo po kliknięciu na puste pole w obojętnie jakim dniu wyświetli się ile i co było robione administracyjnie.
Funkcja bana permanentnego jest dostępna tylko dla Właściciela portalu i Prezesa Fundacji oraz programistów.

Aktywność konta
Wprowadzona została funkcja  aktywni użytkownicy. Ktoś kto nie napisał notki w okresie 1 roku staje się blogerem nieaktywnym. Może się zalogować, lecz musi ponowić chęć uczestnictwa w życiu portalu. Dla komentatora ten okres wynosi 90 dni.  Użytkownicy nieaktywni nie występują w statystykach na stronie głównej i na stronie użytkownicy, chyba że Prezes Fundacji ustawi parametr, że mogą. Głownie chodzi o to żeby nie zakłamywać informacji wobec aktywnych użytkowników, bo wiadomo, że w 2011, 2012, 2013 była największa aktywność blogerkska i osoby, które z jakichś powodów odeszły nie muszą widnieć jako te co napisały najwięcej.

Oceny notek i komentarzy
Bloger – bez zmian.
Komentator musi napisać co najmniej 20 komentarzy aby móc oceniać notki i komentarze. Celem jest wyeliminowanie „pustych kont” zakładanych tylko i wyłącznie w celu fałszowania ocen. Jak ktoś chce sobie „pooceniać” ma do dyspozycji pudelek.

Użytkownik (bloger i komentator)
Wszystkie funkcje działają od frontu po zalogowaniu. Czyli nie ma potrzeby wchodzić do panelu administracyjnego aby coś poprawić czy usunąć. W przypadku notek dzieje się to bezpośrednio na notce, w przypadku komentarzy przy każdym z nich.
Dla blogerów powstał przycisk Zarządzaj, dla administratorów Administracja. W notkach są one po prawej stronie na samej górze. Zarządzać można tylko własną notką, Administrować (administrator/administratorzy dyżurni w danym dniu) każdą.
Zarządzanie – funkcje dla blogerów, właścicieli notki: publikacja notki, usunięcie notki, edycja notki.
Administracja – funkcje dla dyżurnego administratora/administratorów. W komentarzach przycisk Administracja znajduje się przy każdym komentarzu.
Jeśli notka trafi do lochu lub zostanie administracyjnie usunięta to pojawi się tam funkcja Zaprotestuj. Zaprotestować można tylko jeden raz. Protest jest widoczny w zakładce protesty i jest skierowany do administratora który pozycją zablokował. Administrator do którego protest jest skierowany zobaczy przy takim proteście przycisk Odpowiedz użytkownikowi, wszyscy będą mogli jego odpowiedź przeczytać (jeśli odpowie).
Każdą decyzje administratora może oprotestować. Protesty są widoczne publicznie w zakładce protesty. W notkach funkcja się uaktywnia w zakładce zarządzaj tylko jeśli doszło do usunięcia notki. W komentarzach również jest przycisk protest który będzie widoczny tylko po usunięcia komentarza.

Nastąpiła zmiana jeśli chodzi o usuwanie lub blokowanie użytkowników przez blogerów. Bloger nie musi wyjaśniać dlaczego zrobił to co zrobił. Jego blog, jego decyzje i nikomu nic do tego.
Każdy blog można subskrybować wysyłając swój email. Subskrypcja działa, funkcje wysyłania są analizowane i będą wkrótce działały (wysyłały).

Struktura
Kategorie
Po lewej stronie jest statystyka, posty w ramach kategorii w latach, komentarze w ramach kategorii w latach. W notkach można kliknąć w rok i miesiąc. W komentarzach tylko w rok. Po prawej stronie jest informacja kto najczęściej publikował w zależności od okresu wybranego po lewej stronie. Dodatkowo jest kalendarz i można kliknąć w konkretny dzień.
Wszystkie notki.
Jak wyżej z tym, że dotyczą całego Neonu24.
Blog
Lewa strona podobnie jak w kategoriach, tylko dotyczy właściciela bloga. Po prawej stronie jest informacja kto najczęściej komentował blogera w wybranym okresie. Są również ulubieni autorzy i kalendarz.
Komentarze niezależnie od miejsca (cały Neon24, kategoria, bloger czy komentator). Po lewej stronie lata. Po prawej stronie kto był najczęściej komentowany i kto najczęściej komentował.
W przypadku komentarzy blogera lub komentatora po prawej stronie jest informacja kogo najczęściej komentował.
Wyświetlanie komentarzy
Wyświetlane są nawet jeśli są usunięte przez blogera, właściciela lub administracyjnie. Wyświetlane są z adnotacją kto usunął komentarz. Treść usuniętego komentarza może podejrzeć tylko administrator lub właściciel usuniętego komentarza. Komentarze usunięte przez blogera każdy może podejrzeć i przeczytać.
Usunięte notki
W całości są widoczne dla właścicieli lub administratorów. Dla pozostałych uczestników widoczny jest tylko tytuł i statystyki notki oraz informacja że została usunięta. W ten sposób nie znikają komentarze spod notki. Będą one dostępne dla wszystkich. Nie są przecież własnością blogera tylko osób które je napisały.
Strony komentarzy
Wyświetlane są komentarze blogera lub komentatora w latach lub w konkretnym dniu. Wyświetlana jest również informacja kto w wybranym okresie był najbardziej komentowanym blogerem przez użytkownika.
Każdy komentator ma swoją stronę (jak bloger). Są na niej jego komentarze i jego statystyki w latach. Gdy komentator stanie się blogerem jego strona „komentatorska” automatycznie zamieni się w „blogerską”.

Statystyki
Na każdej ze stron znajdują się po lewej stronie statystyki, można kliknąć w rok, będzie dotyczyła roku, w miesiąc – miesiąca, czasem można kliknąć w dzień w kalendarzu.
Statystyki mogą dotyczyć całego portalu, kategorii, blogera lub komentatora.
W przypadku bloga po prawej stronie w zależności od okresu jest informacja kto w danym czasie najczęściej komentował notki blogera. W przypadku notki, kto ją najczęściej komentował.

Zgłaszanie awarii / niedziałającej strony lub funkcji
Funkcja służy do zgłaszania usterek na blogu. Proszę nie mylić jej z notką. Za notkę odpowiada właściciel. Może ją sobie edytować i poprawić stosownie do upodobań.

Protesty
Każdą decyzję administratora można oprotestować. Tylko jeden raz. Protest może dotyczyć bana, usunięcia notki, komentarza, przeniesienia notki do lochu. Protesty widoczne są publicznie, co załatwia sprawę przejrzystości działań. Administrator w stosunku do którego protest został wystosowany ma możliwość na niego odpowiedzieć. Odpowiedź również jest widoczna dla wszystkich. Nie można protestować w stosunku do decyzji podejmowanych przez blogera. Jego ogródek, jego grabki.

Zgłaszanie awarii
Funkcja służy do zgłaszania usterek na blogu. Proszę nie mylić jej z notką. Za notkę odpowiada właściciel. Może ją sobie edytować i poprawić stosownie do upodobań.

Konto blogera
Minimum 50 napisanych komentarzy. Decyzję podejmuje administrator będący na dyżurze. Każdy komentator może w ustawieniach na swoim profilu sprawdzić czy nazwa bloga jest wolna. Może również nadać sobie nazwę bloga i wysłać prośbę o aktywowanie konta blogera. Wtedy w panelu administratora pojawi się zgłoszenie i administrator podejmie decyzję. Tak, nie lub nie zrobi nic. Jeśli dyżurny administrator nie podejmie żadnej decyzji kolejny administrator będzie miał taką możliwość. Jakie są kryteria podejmowanych decyzji to nie moja sprawa. Wprowadzone jest (jeszcze nie przedyskutowane ograniczenie), mianowicie takie, że musi napisać co najmniej ileś tam komentarzy. Teraz jest ustawione na minimum 30.
Zmiana hasła ustawienie awatara, zmiana adresu. Proszę zerknąć w ustawienia swojego konta i stosownie pozmieniać.

Usuwanie konta
Z uwagi na to że Neon24 nie ma pracowników etatowych konto może usunąć sam użytkownik. Użytkownik nie może od nikogo żądać aby ktoś coś za niego robił. Użytkownik może (tak zwaną „osobistą własność intelektualną” usunąć sobie sam), może usunąć swoje notki, usunąć swoje komentarze usunąć swoje konto. Uważam, że taki zapis powinien być w regulaminie. Natomiast notki znikną w zakresie treści, pozostanie tytuł notki, statystyki, nazwa właściciela zostanie zamazana ponieważ „jego własność intelektuala” jest w konflikcie z własnością intelektualną innych uczestników którzy uczestniczyli w dyskusji pod notkami. A te powinny zostać nienaruszone, chyba że usuną je ich właściciele. Ban permanentny powinien pozwolić się zalogować przez okres np. 14 lub 30 dni aby osoba banowna mogła sobie zrobić porządek ze „swoją własnością intelektualną”.

Wirtualne skrzynki mailowe. Nie powinny być używane. Z jednej strony użytkownicy chcą być informowani o problemach, z drugiej strony sprzecznie odbierają możliwość informowania. Trwa jeszcze dyskusja.

Notka - edycja / dopisywanie
W trakcie dopisywania nowej notki z różnych powodów może sie coś dziać. Zwykle powinniśmy mieć notkę zapisaną we własnym komputerze. Komputer sie zablokuje? przeglądarka "się zawiesi"? zamieścimy ją jeszcze raz. Nie utracimy pracy. Teoria swoje a praktyka swoje. Wprowadzony zostały dwa mechanizmy. Pierwszy zapisywanie pracy co 30 sekund przez przeglądarkę. Przez godzinę będzie ona pamiętać to co pisaliśmy. Po jej wyłaczeniu i ponownym włączeniu zginie nam tytuł, ew. zdjęcie ale notka pozostanie nie naruszona. Drugi to zapisywanie robocze tuz przed zapisaniem notki.
Bardzo proszę o zapoznanie się jak zamieszczamy filmy. Proszę tego nie robić jako link bo libnkiem a nie filmem pozostaną. Chyba że taka jest intencja autora.
jak zamieszczamy filmy

Ważna informacja dotyczaca wielkości literek. Mamy różne urządzenia. Co bedzie gdy autor ustawi wielkoość literek na 150pt. Zawsze będzie ona miała 150pt niezależnie od urządzenia, co oznacza że nie będzie mogła być prawidłowo wyświetlona. Wielkością steruje szablon. Z jednym wyjątkiem. Autor ma tu priorytet i jeśli ustawi wielkość to ustawi ją na sztywno. I żaden skrypt nie pomoże. Chyba, że zatrudnimy sztab programistów, który na bieżąco będzie reagował. Ale przecież nie zatrudnimy. Możemy zmieniać wielkość kozystając z akapitów, nagłówków. Wtedy wielkosc będzie responsywnie dopasowywana. Podsumowując nikt nie może mieć żalu, że na smarfonie się źle wyświetla, jesli w to wyświetlanie sam ingeruje.

Poczta

Podzielona została na skrzynkę odbiorczą, wiadomości wysłane i archiwum wiadomości. W archiwum znajdują się zarówno te ze skrzynki odbiorczej i nadawczej.

-----------------------------------------------------------------------------

@Pani Joanna M.Wiórkiewicz
Oceny notki i komentarzy w dużej mierze są powodowanie kontami założonymi tylko w tym celu. W tej wersji zostało to wyeliminowane. Nie będzie można oceniać jeśli nie spełni się warunki ilości komentarzy. Wtedy administratorzy wykonując swoją pracę będą mogli wyłapać delikwenta-niskooceniacza i stosownie banem mu przyłożyć.

@Pan (chyba) Berkeley72
Nie doszło do zapisania notki w dniu 7 lipca br. Nie mogła mieć zatem żadnej ilości wyświetleń.

5.07 O B(r)żydocie "Naszej" Cywilizacji pod BOGIEM OBŁUDY Żydo-Anglo-Banderowskiej Mafiokracji
12.07 Przykłady, z  Polski oraz Ukrainy, wysiłków Deep State USA zidiocenia narodów
17.07 Przykłady, z  Polski oraz Ukrainy, wysiłków Deep State USA zidiocenia narodów
14.08 LIST OTWARTY do Sz. Pana RYSZARDA OPARY, właściciela portalu „Neon24”

To są ostatnie Pańskie notki. Wszelkie zdjęcia są przesyłane do katalogu tymczasowego. Po zapisaniu notki są z niego kasowane. W pańskim przypadku mam w katalogu tymczasowym 24 pliki. To znaczy, że nie doszło do prawidłowego zapisania pewnych notek. Z dnia 14.07 widzę 5 zdjęć muzcy-la-recherche.webp, muzycy-2.webp, changeux.webp, 1-muscle-fiber-differentiation-jpg.webp, 3-powstawanie-nowych-skojarzen-wewnatrzkomorkowych.webp. Wszystkie z godz. 17:23 do 17:53. Jeśli to są zdjęcia z Pańskiej notki to nie została ona opublikowania zetem nie mogła być tak wyświetlana jak i oceniana. Pan Miarka nie miał Nic wspólnego z owa notką. Notka nieopublikowana nie może trafić do np. lochu.

@all
Nikt nie zbiera żadnych danych od użytkownika. Obowiązuje durne prawo, które nakazuje aby na stronach były idiotyczne fistaczki,"że niby akceptuje to czy tamto", owo prawo traktuje użytkownika jak osobę niesprawną umysłowo. Zatem i fistaszki są. Przed wysłaniem formularza należy je zaakceptować.
Nikt niczym nie steruje, nie ma żadnych mechanizmów wspomagających tych lub tamtych.


Opublikowane sa dane na dzień 2022-08-17 godzina 12.
Trwa pobieranie i aktualizacja najnowszych danych. Jak zostana pobrane zostanie otwarte dopisywanie i poblikacja nowej notki.
Mogą zatem wystąpić drobne perturbacje.